Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Polski Fanklub ELO

Kalendarium singli 05 – Maj

21 maja 1977 miał swoją premierę drugi singiel z płyty A NEW WORLD RECORD, a mianowicie TELEPHONE LINE. Ten singiel okazał się największym  komercyjnym sukcesem w USA i pierwszym „złotym singlem” w UK.

Na listach przebojów radził sobie świetnie Na brytyjskiej TOP50 zameldował się w dniu swojej premiery, by 18 czerwca dojść do 8 miejsca. Na liście gościł przez 10 tygodni.

W USA singiel ukazał się na czarnym i zielonym winylu.

Na amerykańskiej liście najlepiej sprzedających się singli BILBOARD TOP100 doszedł do 7 miejsca, a przebywał na niej przez 23 tygodnie !!! Z kolei na CASHBOX TOP 100 doszedł do 4 pozycji, przez 6 tygodni meldował się w pierwszej 10-ce, a na liście gościł przez 21 tygodni !!! Żaden singiel ani wcześniej, ani później nie powtórzył już takiego sukcesu.

Jako ciekawostkę można również odnotować, że był to pierwszy singiel ELO, który na stronie B miał dwa utwory (tylko wyd. UK).

UK 7″ SINGIEL „TELEPHONE LINE” JET RECORDS (UA) UP 36254

Strona B  : „POOR BOY (THE GREENWOOD)”/ „KING OF THE UNIVERSE”

 

Dwa lata później 19 maja 1979 r. na rynku brytyjskim mamy zapowiedź nowej długogrającej płyty ELO.  Zwiastunem płyty DISCOVERY jest singiel „SHINE A LITTLE LOVE”. JEFF stwierdził, że ten utwór to trochę rytmu disco i 40 kawałków sekcji smyczkowej i już …. jest bardzo wesoły i skoczny , widocznie musiałem być w bardzo dobrym nastroju, kiedy to pisałem .. (posumował Mistrz)

Dobry humor się opłacił.. Singiel w UK na TOP75 doszedł do 6 pozycji przebywając na liście przez 10 tygodni. Natomiast w USA na liście BILBOARD TOP100 wspina się na 8 miejsce goszcząc na liście przez 15 tygodni. Z kolei na liście CASHBOX TOP 100 najlepsza pozycja to nr 7, a przebywa na niej o tydzień krócej.  Singiel ukazuje się również w wydaniu 12″ na czarnym i białym winylu.

UK 7″ SINGIEL „SHINE A LITTLE LOVE” JET RECORDS (CBS) JET 144

Strona B  : „JUNGLE”

 

Mija rok i mamy kolejną majową premierę zarówno singla jak i płyty długogrającej.

24 maja 1980 roku ukazuje się nowy singiel I’M ALIVE zapowiadający nową płytę, będącą ścieżką dźwiękową do filmu XANADU. Należy odnotować, że na stronie B singla znalazł się instrumentalny utwór „DRUM DREAMS”. Ten utwór nie ukazał się nigdy potem na żadnym innym nośniku.

I’M ALIVE radzi sobie na listach całkiem dobrze : na brytyjskiej TOP75 przez dwa tygodnie zajmował 20 miejsce (w sumie 9 tygodni na liście), a na amerykańskich BILBOARD TOP100 i CASHBOX TOP100 w najlepszym momencie zajmuje odpowiednio 16 i 14 miejsce (w obu przypadkach 15 tygodni na liście).

 UK 7″ SINGIEL „I’M ALIVE” JET RECORDS (CBS) JET 179

Strona B  : „DRUM DREAMS”

 

Jednak chyba nic nie przebije takiej premiery jaką mieliśmy w maju 2001 roku.

Po 15 latach bezsennych nocy i wylanych łez fani ELO doczekali się premiery singla zapowiadającego nowy longplay ELO … i stało się ALRIGHT !!!

I nic , że „ALRIGHT” nie zameldował się ani na liście brytyjskiej , ani na liście amerykańskiej…, bo Polacy uczcili to wydarzenie godnie, bo poprzez oddane głosy zdecydowali, że utwór znajdzie się na naszej rodzimej Liście Przebojów Programu Trzeciego. ALRIGHT przebywał na niej 15 tygodni, a najwyższą pozycję  jaką zajął to było miejsce 33…  W końcu to lista Trójki …

Emocje jakich nam dostarczył pojawiając się w eterze ..- bezcenne …

CD SINGIEL „ALRIGHT” EPIC EPC 671136 1

ALRIGHT / LOVE CHANGES ALL / DO YA (Unedited Alternate Mix)

 

 

 

Najnowsze komentarze

___________________

Kalendarium Singli

___________________

Analiza Utworów

___________________

Home

___________________

Kontakt

___________________

Linki

___________________

Szukaj na stronie

___________________

RSS

___________________

Wpisy

___________________
Web Design Bournemouth Created by High Impact.
Copyright © Polski Fanklub ELO. All rights reserved.
eXTReMe Tracker